Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

Efektywne wykorzystanie samochodów służbowych.

| 0 comments

W obecnych czasach wiele przedsiębiorstw udostępnia swoim pracownikom samochody na wyjazdy służbowe. W analogicznej sytuacji są właściciele firm, którzy codziennie muszą dostarczać swoje produkty do innych przedsiębiorstw. Jednak czy każdy z nich ma pewność, że jego pojazd jest wykorzystywany jedynie w celach służbowych?

Z pomocą może w takim wypadku przyjść monitorowanie pojazdów. Systemy monitoringu aut są proponowane przez wiele firm dostępnych na naszym rynku. Obiecują one, że namierzą pojazd z pomocą nawigacji GPS, co ułatwi kontrolę trasy, jaką przebył podwładny w wyznaczonym czasie. Dzięki temu, pozwalają obserwować, czy dostawca nie działa na własną rękę. Pracodawca może więc upewnić się, czy nie jest oszukiwany i czy jego pojazd nie służy prywatnym celom. Oprócz lokalizacji GPS, wiele firm proponuje także inne usługi. Między nimi znaleźć można rejestratory poziomu benzyny, dzięki którym pracodawca może mieć pewność, iż jego finanse są wykorzystywane uczciwie, a benzyna nie znikają. Warto przy tym pamiętać, że dostępne są różne rozwiązania techniczne, dopasowane do konkretnych samochodów. Znajdują się wśród nich przepływomierze, sondy, systemy kontroli otwarcia korka. Monitorowanie pojazdów to również ochrona przed kradzieżą, zarówno na terytorium Polski, jak i za granicą. Usługi tego rodzaju proponują poinformowanie właściciela o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach. Znajdują się wśród nich takie propozycje jak powiadomienie sms-em lub telefoniczne właściciela, albo zawiadomienie policji, że konieczna jest natychmiast interwencja.

Podsumowując warto zauważyć, że decydując się na konkretną technologię, należy ją przedyskutować z przeszkoloną osobą, gdyż nie każdy system będzie właściwy do każdego samochodu. Również ich koszty, mogą się zasadniczo różnić, zależnie od usługodawcy, jednak zalety takiego nadzoru powinny szybko zrekompensować poniesione wydatki. Biorąc pod uwagę te wszystkie zalety i wady można stwierdzić, że monitorowanie pojazdów ma ogromną rolę dla firm i będzie nadal rozwijane.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.