Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

GPS

Technologie dla pracowników – technologia dla kierowców

| 0 comments

W powszechnej świadomości nowoczesne technologie wspierają tylko pracodawców – pomagają śledzić podwładnych, rozliczają z fiskusem i jeszcze ułatwią prowadzenie kalendarza. To jednak tylko jedna strona medalu! Technika sprzyja pracownikom – monitoring samochodów gps, sprzęt AGD, oprogramowanie – i wiele innych. Z których miałeś przyjemność korzystać?

W codziennym natłoku obowiązków, zadań i deadlinów mało kto ma czas zastanowić się nad tym..jak łatwo się nam żyje. Pracownicy nie zdają sobie sprawy ile ułatwień posiadają. To czy z nich dobrze korzystają to już inna sprawa. Przy odrobinie wprawy można nie tylko szybko uporać się z obowiązkami, ale i jeszcze zasłużyć na premię.

W kółko można zyskać

Zacznijmy od owianego legendami monitoringu. Otóż monitoring samochodów gps to gratka nie tylko dla fleet managerów, którzy mogą kontrolować wydatki ponoszone na firmowe auta, ale także dla – uwaga! pracowników. Jak to możliwe? Muszą być tu spełnione dwa warunki – fleet manager musi mieć jako takie pojęcie o zarządzaniu a sam kierowca musi być uczciwy. Jeśli osoba zarządzająca flotą wie jak działa człowiek, to prędzej czy później wpadnie na pomysł wprowadzenia programu motywacyjnego – kto przestrzega zasad użytkowania samochodu może liczyć na jakąś gratyfikację np. premię. Kierowcy będą traktować wtedy monitoring jako swojego sprzymierzeńca w walce o wyższe przychody. Fleet manager zyska pewność, że zrobił wszystko aby firmowe pojazdy były szanowane i wykorzystywane zgodnie z założeniami ustalonymi przez przedsiębiorstwo.

Kawa i ciastko na ciepło

Sporo dobrego przynoszą pracownikom też kuchenne sprzęty. W skali firmy wydatek na ekspres do kawy czy mikrofalówkę będzie praktycznie nieodczuwalny – przynajmniej finansowo. Pracownicy mogą jednak odczuć poprawę nastroju. Kofeina – wiadomo – pobudza i sprawia, że dzień jakoś łatwiej znieść. Mikrofalówka pozwoli załodze spożyć ciepły posiłek. Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że chwila odpoczynku od pracy spędzona np. w kuchni przy ciepłej zupie albo naleśnikach może znacznie ułatwić dalszą pracę i przyczynić się do utrzymania zadowalającej wydajności pracy. Lodówka to już biurowa oczywistość, ale mile widziane są oczywiście wszelkie inne sprzęty AGD – zmywarka czy tostery. Komfort pracy poprawiają też dystrybutory z wodą.

Techniczna strona mocy

Spora liczba pracowników operuje na nowoczesnych systemach informatycznych bądź pracuje z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn. Automatyzacja zmniejszyła liczbę prostych stanowisk pracy, ale z drugiej strony zwiększyła zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy obsłużą maszyny i programy. Technologia ułatwiła życie księgowym – programy są w stanie policzyć już prawie wszystko. Lepiej pracuje się też wszystkim tym, którzy muszą organizować różne rzeczy – aplikacji, które pomagają zarządzać kalendarzem jest całe mnóstwo.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.