Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

Na trasie – czyli jak być kierowcą nie tracąc głowy

| 0 comments

Wybierasz się w dłuższą trasę choć lato już prawie za nami? A może dużo podróżujesz w celach zawodowych?Takich osób jak ty jest wiele. Warto czerpać z ich doświadczeń i sprawić aby podróż była jak najbardziej przyjemna. Koledzy na trasie podpowiedzą jaka najlepsza nawigacja, gdzie dobrze zjeść a gdzie tanio tankować. Na trasie można być wypoczętym i zadowolonym – tylko jak?

Receptą na udaną jazdę jest dobre miksowanie. Miksować trzeba i wiedzę z zakresu ruchu drogowego i umiejętności interpersonalne, zwykłą życzliwość i zdobyte doświadczenie. Przydadzą się także kompetencje z zakresu nowych technologi i szerokie kontakty społeczne. Bez obaw – nie jest to aż tak trudne jak się może wydawać a korzyści daje bardzo wiele. Przekonaj się sam!

Mobilnie i na temat

Nowoczesny kierowca potrafi korzystać z dobrodziejstw techniki i innych zdobyczy XXI wieku. Dziś każdy kto ma smartfona może szybko znaleźć drogę do celu, ominąć fotoradary i jeszcze przy okazji dobrze zjeść. Na pytanie jaka najlepsza nawigacja z pewnością odpowiedzą Tobie internauci i znajomi z reala. Apki na telefony są coraz bardziej popularne, część z nich jest darmowa a część można pobrać za niewielką opłatą bądź testować wersję demo. Każdy kierowca ma nieco inne potrzeby dlatego warto samemu pobawić się w testera i znaleźć coś dla siebie. Nie będzie to takie trudne zwłaszcza jeżeli często korzystamy z samochodu. Apki umożliwiają też znalezienie fajnego miejsca na obiad czy dodawanie zdjęć z podróży. Technika pomoże nam też zadbać o stan techniczny pojazdu i oszczędzić nam stresujących awarii.

Wiedza i szacunek

Jeśli jesteś już uzbrojony w smartfon i Twoje auta działa poprawnie to teraz czas za zatroszczenie się o Twoją wiedzę. Powtórka z kodeksu drogowego mogę być pasjonującą lekturą. Sam zdziwisz się o ilu rzeczach można zapomnieć. Wiedza to bezpieczeństwo i oszczędność- nie popełnisz błędów za które trzeba płacić mandat. Za kółkiem pamiętaj o …życzliwości. Złośliwe hamowanie, wiszenie na ogonie są bardzo niemile widziane i po prostu dziecinne. Szkoda na to czasu, trzeba zachować się dojrzale, stosownie do wieku. Okażmy klasę na ulicy. Pamiętajmy też, że szacunek należy się nie tylko innym kierowcą, ale też motocyklistom, rowerzystom oraz pieszym. W pośpiechu można się zestresować – dlatego warto za kółko wsiadać wypoczętym i ruszać w trasę za zapasem czasowym. Zminimalizujemy wówczas ryzyko wystąpienia stresujących sytuacji. Jazda na głodniaka to też średni pomysł – głodny Polak to zły Polak. Lepiej przekąsić coś przed ruszeniem w trasę.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.