Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

koszt utrzymania samochodu

Auto – wydatek czy zarobek?

| 0 comments

Dla wielu kierowców auto to skarbonka na wydatki. To czasem niestety prawda. Kosztuje tankowanie, kosztuje kupno auta, kosztuje też i to niemało tankowanie. Jednak możńa też inaczej – wielki kierowców na autach zarabia. Jak to robią?

Auto to wydatki, ale i wygoda. Wiadomo – jedziemy dokąd chcemy, z kim i kiedy, pełna swoboda. Z drugiej strony to kosztuje. Sam zakup auta, jeśli decydujemy się na używany model nie będzie kosztowała nas tyle, co nowy z salonu. Oprócz tego o zawrót głowy mogą przyprawić koszty eksploatacji. W grę wchodzi tutaj tankowanie, naprawy, przeglądy techniczne, koszty ubezpieczenia OC/AC oraz może też assistance. Jeśli mamy skłonność do łamania przepisów, to także mandaty wchodzą w grę. Niektórzy jednak potrafią na aucie zarobić jak?

Taxi, czy carpooling- tyle opcji

Na przykład na przejazdach. W wersji biznesowej zostajemy kierowcą taksówki i zawodowo wozimy ludzi z punktu A do punktu B, będąc zrzeszonym w korporacji taksówkarskiej. Trzeba jednak dobrze znać topografię miasta w jakim operujemy i naprawdę lubić prowadzenie auta. Do tego należy mieć rozwinięte zdolności interpersonalne – przecież będziemy wozić ludzi a nie sprzęty. W wersji bardziej luźnej możemy spróbować carpoolingu – czyli brać w trasy osoby jadące w danym kierunku. Dzielimy koszty przejazdu wtedy wedle pasażerów. Trudno uznać to za główne źródło zarobku, ale zawsze to jakaś korzyść dla kieszeni zmotoryzowanego.

Salon, komis dla ciebie – tylko wybierać

Innym sposobem na zarabianie z autami jest praca w salonie samochodowym czy komisie. Co bardziej przedsiębiorcze jednostki mogą na przykład same otworzyć komis. Wymogiem w takiej sytuacji jest żyłka biznesowa no i oczywiście gen handlarza. Twórcze osoby mogą spróbować kariery dziennikarskiej – media branżowe czekają. Na początek trzeba będzie spróbować swoich sił na stażu czy jako freelancer. Rozwiązanie może być także praca w agencji reklamowej, która obsługuje marki samochodowe. Wówczas może będziemy organizować różne eventy albo porawdzić fanpage związane z motoryzacją. Grunt to próbować się nie poddawać.

Naprawiaj i zarabiaj

Żyłka techniczna przyda się też osobom, które chciałyby pracować jako mechanicy samochodowi. To zawód dobrze rokujący i profesjonalizujący się. Dobry mechanik to osoba dysponująca odpowiednim merytorycznym przygotowaniem a także posiadająca doświadczenie. Pracę mechanik znajdzie zarówno a autoryzowanych warsztatach samochodowych jak i w bardziej kameralnych zakładach. Najlepiej zanieść tam CV osobiście i być cierpliwym – zaproszenia na rozmowy nie przychodzą zwykle od razu. Kto chce mieć swój biznes może otworzyć swój warsztat – w takim wypadku ważne jest aby należycie zadbać o jego reklamę.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.