Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

Podróż samochodem

Daleka droga – wielkie problemy?

| 0 comments

Na ogół większość z nas pokonuje samochodem mniejsze dystanse – z domu do pracy, z pracy do domu, czasem na weekendowy wypad do znajomych na pobliską działkę. Długie wyprawy nie są jednak tylko domeną kierowców zawodowych, czy zapalonych podróżników. Zdarza się czasem, że w dłuższe trasy ruszają zupełnie przeciętni zjadacze chleba – pomaga im wówczas najlepsza nawigacja i wrodzony spryt.

W dłuższą wyprawę wysyła czasem praca, obowiązki zawodowe, czasem zaś zwykła ciekawość świata i chęć przeżycia fajnej przygody. W taką wyprawę lepiej jednak udać się w pełni przygotowanym. Z dala od domu doskonale sprawdza się powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Sprawdź o czym trzeba pamiętać aby podróż była spełnieniem marzeń a nie koszmarów.

Myśl przed i ciesz się podróżą

Istotna kwestią jest planowanie – warto zarezerwować na docelowym miejscu jakiś nocleg. Weźmy też pod uwagę, że wielogodzinna jazda samochodem jest męcząca dlatego po drodze trzeba zaplanować przerwę – na kawę, jedzenie, rozprostowanie kości bądź nawet nocleg. Pakowanie to też sztuka, czy może raczej rzemiosło – walizki są z reguły za małe, a potrzeby za duże. Co spakować? Na pewno dokumenty, bieliznę, rzeczy na przebranie (te cieplejsze i te letnie). Oprócz tego warto pamiętać o takich rzeczach, jak aparat fotograficzny, woda, przekąski. Ładowarka i telefon wraz z pieniędzmi to także podstawa.

Samochód – cztery kółka na trasie

Co z samochodem? On też potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Jeżeli coś w nim nie gra, należy odwiedzić mechanika aby nie zostać potem negatywnie zaskoczonym na trasie. Dla tych, co lubią być dosłownie dobrze ubezpieczeni są ubezpieczenia assistance – dokładnie czytajmy umowę, którą podpisujemy z ubezpieczycielem. Niestety, często zawierają one różne podejrzane kruczki, warto upewnić się na jaką tak naprawdę pomoc możemy liczyć w razie podbramkowej sytuacji. W trasęlepiej też udać się czystym autem – będzie estetycznie i przyjemniej co docenią pasażerowie. Skoro o pasażerach mowa – pamiętajmy iż dzieci należy przewozić w fotelikach ochronnych, a dorośli niech zapinają pasy. Zwiększy to bezpieczeństwo jazdy. Pamiętajmy też o odpowiedni ustawieniu lusterek. Jeśli podróż wypada w okresie zimowym koniecznie upewnijmy się, że samochód jedzie na oponach zimowych.

Kto podpowie, gdzie skręcić?

Co jeszcze? Na pewno w dotarciu do celu pomoże najlepsza nawigacja. Która to? To już zależy od naszych potrzeb i preferencji. Dla tych, którzy nie chcą kupować urządzenia nawigacyjnego odpowiedzią może być nawigacja w formie aplikacji na telefon. Tych na rynku nie brakuje i trzeba zaznaczyć, że cieszą się one uznaniem kierowców – tych zaprawionych w bojach i tych początkujących.

Wpis powstał przy współpracy z www.testdrogowy.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.