Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

Rowerem przez miasto, wieś i życie?

| 0 comments

Widać to zwłaszcza na wiosnę, lato, jesień – zimą jest nieco gorzej. Rowerowa rewolucja trwa i szturmem bierze polskie miasta! Coraz więcej osób przesiada się z czterech na dwa kołka, a w miastach jak grzyby po deszczu wyrastają punkty umożliwiające wypożyczenie roweru oraz stojaki na dwukołowce. Jak wygląda życie rowerzysty? O czym powinien on pamiętać?

Rowerzyści się profesjonalizują – co za tym idzie na ulicach pełno designerskich rowerów, które kosztują pewnie prawie tyle co samochód. Moda na dwa kółka zagościła u nas na dobre. Dziś rowerzysta stał się obiektem zainteresowania ze strony producentów. To pod kątem komercji świetny klient – zwykle młody, wykształcony a więc dysponujący jakimiś środkami. Nawigacja rowerowa? Proszę bardzo! Dodatkowe lusterka? Jak najbardziej. Dziś rowerzyści mogą przebierać w ofertach!

Gadżet dla dwóch kółek i kierowcy

rower_miejskiDo wyboru mają naprawdę sporo rzeczy. Już sam zakup roweru otwiera przed nabywcą szereg różnorodnych możliwości. Trzeba przecież zastanowić się czy potrzebujemy typowe miejskiego pojazdu czy może wolimy sportowy model. Do wyboru, do koloru. Rower można wzbogacić też gadżetami takimi jak zabawny klakson, pojemne sakwy czy na przykład koszyk na kierownicę bądź siodełko. Trudno opędzić się też od technologii. Zresztą – skoro można z nich zrobić użytek, to czemu się przed nimi chować? Coraz więcej osób decyduje się nabyć nawigację rowerową. Działa ona na podobnej zasadzie jak nawigacja samochodowa – prowadzi kierowcę do celu. Kto lubi dalsze wycieczki rowerowe ten z pewnością doceni takie wsparcie. A nawigacja może jeszcze dodatkowo wskazać prędkość roweru i liczyć liczbę przejechanych kilometrów.

W gąszczu miasta

Infrastruktura miast nie nadąża jeszcze za rowerowym boomem przez co sieć ścieżek rowerowych nie jest nadal zbytnio gęsta. Jednak, trzeba przyznać, że w większości miast jest stale poszerzana. Rowerzyści powinni pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do jazdy kask i odblaski to podstawa. Na jezdni nie można zbytnio szarżować i lepiej uważać – zwłaszcza przy skręcaniu. Rowerzyści powinni też zwracać baczną uwagę na znaki. Co z parkowaniem roweru? Tu też zalecamy ostrożność – złodzieje nie śpią i kradną pojazdy na potęgę. Na rynku dostępnych jest wiele zabezpieczeń chroniących przed kradzieżą, jednakże o 100% gwarancji nie może być mowy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Co z jazdą przez wsie? Można tu liczyć na kontakt z naturą – pamiętajmy jednak by z dala od domu, odpowiednio się zabezpieczyć – chodzi tu np. o ubranie i zabranie ze sobą telefonu komórkowego a także powiadomienie bliskich o celu podróży i orientacyjnej dacie powrotu.

Źródło jezowy-swiat.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.