Perlapucka

Motoryzacja może być ludzka

Jak kupić dobre auto

| 0 comments

naprawa-samochodowKażdy kierowca, prędzej czy później, zamarzy o własnych czterech kółkach. Jednak zakup samochodu to nie taka prosta sprawa, szczególnie, że ich różnorodność jest ogromna, tak samo jak przedział cenowy. Jak wybrać samochód dla siebie? Poniżej kilka przydatnych porad.

Po pierwsze trzeba ustalić budżet, czyli ile jesteśmy w stanie wydać na wymarzony samochód. Należy przy tym pamiętać, że do ceny auta trzeba dodać jakieś 2-3 tysiące złotych na opłaty, takie jak: ubezpieczenie, zarejestrowanie bądź przerejestrowanie pojazdu, drobne naprawy (jeśli kupujemy samochód z drugiej ręki) i ewentualnie zrobienie przeglądu. Oczywiście inaczej sytuacja wygląda w przypadku, gdy kupujemy samochód prosto z salonu. Wtedy, chociaż zapłacimy o wiele więcej, mamy pewność, że nie nabędziemy go wraz z ukrytymi usterkami.

Z pierwszej, drugiej, trzeciej ręki?

To, jaki samochód wybierzemy, zależy w dużej mierze od zasobności naszego portfela. Oczywiście każdy marzy o lśniącej nówce prosto z salonu, ale spójrzmy prawdzie w oczy – większości na to po prostu nie stać. Nie oznacza to oczywiście, że używany samochód zawsze jest złym wyjściem
z sytuacji. Jednak zanim go kupimy, warto poczytać opinie o samochodach, na przykład
w Internecie. Gdzie szukać? Stron jest mnóstwo: począwszy od blogów motoryzacyjnych, poprzez specjalne portale poświęcone autom, po fora internetowe nie tylko dla miłośników motoryzacji. Samochód to duża inwestycja, najczęściej na lata, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto rozeznać się w temacie. W Internecie możesz poszukać porad, jaki samochód wybrać dla siebie w zależności od tego, czy masz dużą rodzinę, szukasz czegoś, co mało pali, albo może chcesz coś szpanerskiego, ale nie wydając przy tym fortuny? Opinie o samochodach są różne, ale często zawierają takie informacje, jak spalanie, to czy się często psują oraz jakie auta są najbardziej niezawodne.

Bezcenna pomoc

W dużo lepszej sytuacji są osoby, które znają się na autach. Jeśli nie należysz do takich osób, popytaj wśród znajomych i rodziny o ich zdanie. Może ktoś będzie umiał Ci doradzić albo nawet wybierze się z tobą już na fizyczne poszukiwania? Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy znajdziemy już używane auto, które chcemy mieć i wybieramy się obejrzeć je w rzeczywistości. Często amatorzy motoryzacyjni nie dostrzegą wad, które mogą być ukryte. Nie liczmy na to, że sprzedawcy będą z nami w stu procentach szczerzy. Dlatego ktoś znajomy, kto się zna na samochodach, będzie w tej sytuacji niezbędny. Unikniemy wtedy zakupu kosztownego, w którego trzeba wpakować jeszcze więcej pieniędzy, żeby w ogóle jeździł. Warto także rozważyć zakup samochodu za granicą i sprowadzenie go do Polski. Chociaż dochodzą dodatkowe opłaty celne, to czasami zagraniczne auta są w lepszym stanie (jeżdżą po lepszych jakościowo drogach niż te polskie).

kazantourist.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.